Buderus Kombi Bacası

Buderus Kombi Bacası

Günümüzde Buderus markasına ait bacalı, hermetik, yoğuşmalı olmak üzere 3 çeşit kombi yer almaktadır. Buderus markasının kendi içinde ürettiği kazanları da bulunur. Her birinde baca uzatması farklı olmaktadır. Buderus Kombi Bacası hakkındaki detaylar aşağıda yer almaktadır.

Buderus Kombi Bacası

Buderus bacalı kombilerde

Buderus bacalı tip kombilerde kombi bina içi bacasına bağlanamaz. Ortak bacaya bağlanacak ise her bir Buderus bacalı kombi için baca çapı ve yükseklik kontrolü yapılmalıdır. Uygun yapı özellikte olması şarttır. Aksi halde baca çekişi olmaz. Bu durum da atık gaz tahliyesinin yapılamamasına neden olur. Baca montajı sırasında çelik baca kullanılması şarttır. Baca çekişi kuvvetli değilse eğer montaj işlemi yapılmamalı öncelikle baca temizlenmelidir.

Uygulama konusunda uzman yardımı alındığında bir sorun yaşanılmaz. Baca uygun çaplarda olduğunda ise kullanımı uzman Buderus Servisi ekiplerince ve doğalgaz dağıtım şirketi tarafından onaylanır. Mevcut baca boyutları değiştirilmek istendiğinde (uzatma veya kısaltma) uzman yardımı alınması şarttır. Uygun görülmeyen bacalar atık gazın atılamamasına neden olur ki bu da can ve mal güvenliğinizin tehlikede olduğuna işarettir. Buderus kombinin özelliği gereği uygun baca bağlantısı yapılması zorunludur.

 

Buderus hermetik ve yoğuşmalı kombilerde

Buderus hermetik ve yoğuşmalı kombilerde hava atık gaz sistemleri merkezi olarak tasarlanır. Hava akım borusu dışarı doğru uzanır. Fan ile hava sirkülasyonu sağlanır. Dışarı uzanan hava akım borusu içerisinde çift boru yer alır. Biri dışarıdan temiz havayı alır, diğeri atık gazı dışarıya gönderir. Bu işlem hermetik ve yoğuşmalı Buderus markalı kombilerde fan aracılığı ile olur. Fan arızasında, prosestat veya anakart arızasında, bacanın yerinden çıktığı durumlarda atık gaz sistem sorunu yaşanır ve cihaz arızaya geçer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arayın