Buderus Konya  Kombi Bakım

0332 238 12 12

 

Kombi bakımı; cihazın genel kontrolden geçirilmesi, içeriğinin ve parçaların temizlenmesi, gerekli olan ayarların yapılması işlemidir. Her bir kombi kullanıcısının mutlaka yaptırması gereken bir uygulamadır.

Neden Kombi Bakımı Yaptırmalısınız?

Kombinizin daha verimli çalışabilmesi için kombi bakımı yaptırmanız gerekmektedir. Kombi bakımı yaptırmamanız durumunda ilerleyen süreçlerde kombi arıza durumu ile karşılaşabilirsiniz. Bakımı yaptırılmayan kombilerin verimi düşmekte, daha fazla doğalgaz harcaması yapmaktadır. Ekonominiz için ve kombinizde meydana gelebilecek arızaları önceden ortadan kaldırmak için kombi bakımı yaptırınız. Konya Kombi bakımı Konya Kombi arıza için arayın hızlı bir şekilde adresinize gelelim. Konya kombi bakımı – kombi arıza onarımı konusunda 19 yıllık tecrübemiz ile hizmetinizdeyiz. Kombiniz isterseniz Buderus olsun, isterseniz eca ya da baymak olsun fark etmez her marka kombiniz için bakım, montaj ve arıza onarım ihtiyaçlarınızda hizmetinizdeyiz.

Buderus Acil Kombi Servisi – Kombi Bakımı İçin;

Her marka kombiniz için Kombibakimi.biz olarak, müşterilerimize en uygun fiyat politikamız ile en üst düzeyde hizmeti sunmaktayız. Kombi bakımı – Kombi arıza onarımı konularında 19 yıllık üst düzey tecrübemiz ile konya semtlerine kombi Özel servis firmamız hizmet vermektedir. Güvenilir bir şekilde kombi bakımı yaptırmak ya da kombinizde yer alan bir arızayı çözümleyebilmemiz için bir alo demeniz yeterlidir. Konya kombi bakımı – kombi arıza onarım servisi Dolarak sizlere hizmet vermekten gurur duyarız.

İşinizi Şansa Bırakmayın

Vaktinizin ve naktinizin sizler için oldukça değerli olduğunu biliyoruz. Bu yüzden Kombi Bakımı – Kombi Arıza – Kombi Servisi sektöründe yeterli bilgi birikimine sahip olmayan kişilerden uzak durun. Güvenilir bir hizmet, işinde uzman bir personel ile hızlı bir servis için, Buderus kombi servisi, baymak kombi servisi, eca kombi servisi ve her marka için kombi bakımı servisi olarak istediğiniz an hizmetinizdeyiz.

Buderus KOMBİ BAKIMI NASIL YAPILIYOR?

Kombi bakımlarında ilk öncelikle sıcak su ve kalorifer yanma durumu kontrol ediliyor. Ardından kombinin su sızdırmazlık durumu kontrol ediliyor. Daha sonra kombinin içi açılıyor ve tozlanma durumu kontrol ediliyor. Tozlanma çok fazlaysa, kombinin tozları temizleniyor. Kombi yanma odasında bulunan brülörü temizleniyor. Ardından kombi içerisindeki elektrik bağlantı noktaları ve hatları kontrol ediliyor. Kombi baca fanı kontrol ediliyor ve temizleniyor. Daha sonra genişleme tankı kontrol ediliyor, bar basıncı ayarlanıyor. Kombi kalorifer dönüş hattında bulunan filtre temizleniyor.

Buderus Kombi Bakımı Ne Zaman Kim Tarafından Yapılmalı?

Kombi bakımı yılda sadece bir defa işin uzmanı tarafından yapılmalıdır. Bakım denilen uygulama sadece iç temizlik değildir. Bakımda ileride oluşabilecek arızalar tespit edilir, mevcut sorunlar tespit edilir, gereken müdahale yapılır. Bu uygulamaları kullanıcı olarak yapamazsınız. Bu sebeple de mutlaka uzman yardımı almalısınız.

Buderus kombi bakımı yapılmadığında; tasarruf yaşanılamaz, sürekli sorunlar yaşanır, beklentinize yanıt alamazsınız, kombi ömrü kısalır ve kısa süreliğine kullanıyor olmanıza rağmen temel kullanım ömrünü yitirir. Bu sebeple bakımlar ihmal edilmeyen veya ihmal edilmemesi gereken uygulamaların başında gelmektedir.

Buderus Kombi Bakımı Nasıl Yapılır

 1. Kombinin Içindeki Su Boşaltılarak Kirli Su Tahliye Edilir.
 2. Genleşme Tankının Havası Ölçülür Eğer 0.75 Mbar Dan Az Ise 0.75 Mbar’a Kadar Hava Basılır.
 3. Yanma Odası Sökülür Ve Içinde Oluşan Toz Ve Pislik Temizlenir.
 4. Brülör Sökülüp Tel Fırça Yardımı Ile Gözenekler Temizlenir.
 5. Fan Test Edilerek Eğer Ses Veya Yalpa Var Ise Fırça Ve Su Yardımı Ile Temizlenir.
 6. Kalorifer Dönüş Filtresi Sökülerek Temizlenir.
 7. Kombinin Tamamında Oluşmuş Toz Ve Kir Temizlenir.
 8. Kombide Sökülen Parçaların Hepsi Titizlikle Tekrar Toplanır Ve Kombinin Suyu Doldurulur.
 9. Gaz Ayarları Kontrol Edilir.
 10. Gaz Sızdırmazlık Testi Yapılır.
 11. Kullanıcı Ile Birlikte Kontrol Edilir Ve Kullanıcıya Kombi Teslim Edilir.

Arayın