Buderus Heiztechnik Arıza Kodları

 1. 1 Arızası Baca Çekişi Yok.
 • Çözüm Hava akışında sorun olduğunu belirten bir arıza durumudur. Cihaz bacalı ise; baca tıkalı olabilir veya baca sensöründe sorun olabilir. Cihaz hermetik veya yoğuşmalı ise fan, anakart veya prosestat da sorun olabilir. Net tespit ve müdahale için mutlaka uzman yardımı alın. Yapabileceğiniz herhangi bir işlem bulunmamaktadır.
 1. 2 Arızası Aşırı Isınma Sorunu.
 • Çözüm Öncelikle kombinin susuz çalışmadığından emin olmak amacı ile basıncına bakın. Basınç düşük ise su basın. Cihaz kalorifer konumunda çalışmakta ise kalorifer vanalarının açık olduğundan emin olun. Sonrasında cihaza birkaç kez reset atın. Sorun yine de düzelmez ise servis yardımı alın. Ana eşanjörün kireçlenmesi ya da tıkanması, tesisatın tıkanması, kalorifer filtresinde tıkanma olması, üç yollu vananın arızalı olması, pompanın sıkışması gibi durumlarda bu sorun yaşanabilir. Tespit ve müdahale için işi uzmanına bırakın.
 1. 3 Arızası Alev Oluşumu Yok.
 • Çözüm Kombiye gaz gelmiyor anlamını da taşıyan arıza kodudur. Bu durumda öncelikle gaz vanalarına bakmalısınız. Gaz vanaları kapalı ise açmalısınız. Açık ise cihazı resetlemenizi tavsiye ederiz. Cihazı resetlediniz fakat yine de sorun devam eder ise bu durumda yapmanız gereken şey servisi aramak olsun. Çünkü cihazın; iyonizasyon ateşleme elektrodu sorunu, gaz valfi sorunu ya da elektronik kart sorunu olabilir. Bu durumda da müdahale ancak Buderus Kombi Servisi ekipleri tarafından sağlanabilir.
 1. 4 Arızası İstenilen Sıcaklığa Ulaşıldı.
 • Çözüm Bu durumda cihazın altındaki vanalar kontrol edilmelidir. Petek musluklarının en az 3 tanesi açık konumda olmalıdır. Kaloriferlerin hava yapması da yine bu sorunu meydana getirmiş olabilir. Tavsiye edilen biran önce yardım için servis talep etmektir.
 1. 5 Arızası Kullanım Suyu 85°C De.
 • Çözüm Kullanım suyu sıcaklığının aşırı yükseldiğini belirten arıza kodudur. Bu durum birden çok etmene bağlı olmaktadır. Birkaç resetleme işlemi uygulayın. Yine de sonuç alamıyorsanız eğer mutlaka servis yardımı alın.
 1. 6 Arızası İyonizasyon Sorunu.
 • Çözüm Kombide alev oluşmama sorunu olarak da bilinir. 3 resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrasında sorun hala devam ediyor ise; gaz armatörü, elektronik kart, iyonizasyon elektrodunda sorun olabilir. Servis müdahalesi gerekeceğinden uzmanından yardım almalısınız.
 1. 7 Arızası Bacada Tıkanma Var.
 • Çözüm Bu sorun da hava akış problemi olarak bilinmektedir. Cihaz bacalı ise baca tıkanıklığı veya baca sensörü arızası sebebi ile yaşanıyor olabilir. Hermetik tip cihazlarda ise fan, prosestat ya da anakart arızası olabilir. Cihaza müdahale etmeden servis yardımı almalısınız.
 1. 8 Arızası Sigorta Sorunu.
 • Çözüm Kombi kartının üstünde bulunan sigortada sorun olduğunu belirten arıza kodudur bu durumda sorunun çözümlenmesi kart tamir ya da kart değişim uygulaması ile sağlanır. Bu nedenle de kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmamaktadır. Buderus Heiztechnik Servisi’ni aramalısınız.
 1. 9 Arızası Elektronik Kart Sorunu.
 • Çözüm Kombide computer sorunu olarak da bilinen arıza durumudur. Bu durum karşısında kullanıcının yapması gereken bir uygulama olmadığı için mutlaka servisi aramalı yardım istemelidir. Cihaz bu durumda hiçbir konumda çalışmayacaktır. Yardım amacı ile Buderus Servisi’ni aramanız gerekir.
 1. E Arızası Voltaj Düşük.
 • Çözüm Gerilimin düşük olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda diyebiliriz ki cihaza gelen şebeke voltajı düşük olduğundan cihaz arızaya geçmiş. Cihazın düzelmesi adına bir süre kadar beklemeniz gerekmektedir. Eğer ki bir süre bu şekilde beklemenize rağmen düzelme olmadı ise servis talep etmelisiniz. Cihazın kartı hasar görmüş olabilir. Kart tamiri ya da değişimi gerekebilir. Servis tespit sonrası sizi bilgilendirecektir. Yalnız karta müdahale edilse bile sorun yine devam edecektir ya da bu sorunun hiç yaşanmaması adına önerimiz kombi regülatörü kullanmanızdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arayın