Bosch Classic Arıza Kodları

Bosch Classic Arıza Kodları

Önemli Bilgi: Sayfamızda sunacağımız bilgiler Bosch Classic ZWA 24 – 2 A23S / RDW 24 01 H model hermetik kombiler için geçerli arıza kodları ve açıklamalarıdır.

 

 1. 60 LED I Yanıp Sönüyorsa Diferansiyel Basınç Şalteri Işletme Sırasında Açıyor.
 • Çözüm Diferansiyel basınç şalteri hermetik kombilerde prosestat adı ile de bilinmektedir. İşletim sırasında açıldığını ve fan devir hızının sağlanamadığını belirten bir arıza kodudur. Ortama atık gaz yayılıyor olabilir. Sensör bu sebeple devreye giriyor olabilir. Atık gaz tahliyesi kontrol edilmelidir. Fan, prosestat veya elektronik kart ile alakalı bir sorun söz konusu olabilir. Tespit ve çözüm için servis yardımı almalısınız.
 1. 70 LED I Yanıp Sönüyorsa Diferansiyel Basınç Şalteri Devreye Girmiyor.
 • Çözüm Ateşleme sırasında bu sorun yaşanıyor ise prosestat devreye girmiyor ve devreyi kapatmıyor demektir. Prosestat ve atık gaz tahliyesinin kontrol edilmesi gerekir. Kombi çalışmadan önce bu sorun yaşanıyorsa eğer atık gaz sıcaklık sensörü algılanmıyor demektir. Sıcaklık sensöründe veya bağlantılarda sorun olabilir. Her şekilde uzman yardımı almanız gerekmektedir.
 1. 40 LED I Yanıp Sönüyorsa Aşırı Isınma Emniyet Termostatı (STB) Devreye Girmiş.
 • Çözüm Öncelikle tesisat su basıncını kontrol edin. Basınç düşük ise kombiye su basın. Kombi altındaki tesisat vanalarına bakın. Açık olduğundan emin olun. Kombi ısınma (kış) modunda ise en az 3 kalorifer vanası açık olmalıdır. Bu kontrolü sağlayın. Kombiyi servis öncesi birkaç kez resetleyin. Arıza yine de devam etmekte ise; ana eşanjörde, pompada ya da üç yollu vanada sorun olabilir. Kalorifer filtresinde veya tesisatında tıkanma olabilir. Cihaz hava yapmış olabilir. Net teşhis yapılıp arızanın çözümlenmesi amacı ile mutlaka servis yardımı alın.
 1. 40 Ve 50 LED I Yanıp Sönüyorsa Gidiş Suyu Sıcaklık Sensör Arızası.
 • Çözüm Kalorifer sensöründe veya bağlantılarında sorun olabilir. Kombiye müdahale etmeden Bosch Kombi Servisi yardımı almanız gerekir.
 1. 50 LED I Yanıp Sönüyorsa Alev Algılanmıyor.
 • Çözüm Kombiye gaz girişi kapalı olabilir. Gaz vanalarına bakın. Kapalı ise açın. Konut içinde gaz olduğundan ve kombiye gaz geldiğinden emin olun. Gaz ile alakalı bir sorun yok ise kombiye servis öncesi birkaç kez reset atın. Arızanın düzelmemesi halinde servis yardımı alın. Ateşleme elektrodu, iyon elektrodu, elektronik kart veya gaz armatörü gibi parçalarda problem olabilir. Net teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir.
 1. 50 Ve 60 LED I Yanıp Sönüyorsa Seçim Şalteri Pozisyonunun Seçim Sorunu.
 • Çözüm Seçim şalteri (DIP Switch) pozisyon yarları yanlış ayarlandığında bu sorun yaşanır. Müdahale için servisi aramanız gerekmektedir.
 1. 60 Ve 70 LED I Yanıp Sönüyorsa Kullanım Suyu Sensör Arızası.
 • Çözüm Kullanım suyu (sıcak su) sensörü arızalı olabilir ya da doğru şekilde monte edilmemiş olabilir. Bağlantılarında sorun olabilir. Tespit ve çözüm için mutlaka servis çağırın.
 1. 40-50 Ve 60 LED I Yanıp Sönüyorsa Isıtma Devresinde Sıcaklık Artış Hızı Çok Yüksek.
 • Çözüm Bu arıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem bulunmamaktadır. Pompa veya by-pass hattında sorun olabilir. Net arıza teşhis ve onarımı için mutlaka Bosch Servisi’ni arayın.
 1. 40-50-60 Ve 70 LED I Yanıp Sönüyorsa Yanma Odasında Atık Gaz Birikimi-Yanma Odası Sıcaklık Sensör Sorunu.
 • Çözüm Eşanjör kirlenmiş veya tıkanmış olabilir. Yanma odası sıcaklık sensöründe veya bağlantılarda sorun olabilir. Kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden arıza teşhis ve onarımı için mutlaka servis çağırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arayın